Myynti


Tutustu myyntitiimiimme. Näiden taitavien ammattilaisten tehtävänä on löytää markkinasta yrityksiä, joita voimme auttaa teknologiallamme. Ja niitähän riittää!

Ratkaisemassa yritysten ongelmia

"Rekrytointiala on murroksessa. Yritykset kamppailevat työvoiman löytämisen kanssa, mutta Jobilla on ratkaissut kuinka nykypäivänä yritykset voivat onnistua rekrytoinneissaan sekä saada odotukset ylittäviä tuloksia. Meidän tehtävämme on saada yritykset ottamaan se ensiaskel kohti onnistuneita rekrytointeja."

Janne Suomi
Janne Suomi
Sales Director Finland
HubSpot Video

Tiimimme arvot

Meitä motivoi

Uniikit palvelut

Yksi isoimmista draivereistamme on nähdä palveluidemme vaikutus asiakkaiden tuloksiin ja menestymiseen rekrytoinneissa. Se tekee myyntityöstä antoisaa, sillä voi selkä suorana luottaa asiakkaiden ongelmien ratkaisemiseen.

Vapaus & vastuu

Kulttuuri Jobillalla on rento ja avoin. Tekijöihin luotetaan, joten kunhan työt hoidetaan hyvin, voit tehdä päivästäsi sen näköisen kuin haluat.

Kulttuuri

Jobillalle on rekrytoitu kaikenlaisia osaajia, mutta meitä kaikkia yhdistää yhteinen tavoite, jota kaikki tavoittelevat tosissaan. On hienoa olla motivoituneiden ihmisten ympäröimänä.

Minkälaista on työskennellä Jobillalla?

Myös näistä pidämme!

Ilmapiiri

Hyvinvointi

Työtilat

Kollegat

Kulttuuri

Myyntitiimissä vallitsee energinen ja kilpailuhenkinen ilmapiiri.

Vapaus ja vastuu kulkevat käsikädessä. Golf-kierros kesken päivän? Ei muuta kuin kentälle, mikäli se auttaa sinua saavuttamaan parempia tuloksia.

Vaikka meillä on upeat työtilat aivan Helsingin ytimessä, voimme tehdä töitä juuri sieltä mistä haluamme.

Myyntitiimissämme on kivenkovaa osaamista, joten opimme toisiltamme jatkuvasti.

Jobillalla on nuorekas yrityskulttuuri, jossa vastuuta annetaan, jos sitä on valmis ottamaan vastaan. Työntekijöihin luotetaan, joten tekeminen on vapaata ja sopivan haastavaa.

Tutustu lisää Jobillan yrityskulttuuriin! bolt

Kuinka tulet osaksi myyntitiimiämme?

1. TEE NOPEA TESTI

Tee lyhyt testi, jossa testaat sopisiko työmme juuri sinulle. Tämä vie vain muutaman minuutin!

2-women-chatting
guy-with-trophy

2. OLEMME YHTEYDESSÄ

Jos tuloksesi indikoi, että työmme sopisi sinulle, olemme sinuun yhteydessä! 😊

3. TUTUSTUTAAN

Sovitaan yhteinen tapaaminen, joko etänä tai toimistollamme, ja tutustutaan toisiimme ja toistemme tavoitteisiin.

Analytics-up
rocket

4. TERVETULOA!

Jos meillä on yhteiset tavoitteet, tervetuloa tiimiimme!

"Moni työnhaku jäi jopa kesken puhtaasti huonon ja aikaa vievän prosessin vuoksi ja saattoi kulua viikkoja ennen kuin työpaikasta kuului yhtään mitään. Jobillalla etenin ensimmäisestä puhelusta haastatteluun, siitä työtarjoukseen ja työsopimuksen allekirjoittamiseen. Koko tapahtumaketjuun meni kokonaisuudessaan viikon verran aikaa. Rekrytoiva esimies piti minut koko ajan kartalla siitä, missä mennään."

Aleksi Laitinen

Aleksi Laitinen

Account Manager

"Erilainen, innostava ja vaivaton rekryprosessi, joka antoi todella positiivisen kuvan yrityksestä ja hyvän fiiliksen starttiin."

Joonas Koskela

Joonas Koskela

Account Manager

"Prosessi oli informatiivinen, rehellinen, lämmin, kevyt ja kaukana siitä mitä olen aiemmin kokenut :)"

veikko_circle (1)

Veikko Karvonen

Account Manager

Tiimimme

janne-suomi

Janne Suomi

VP of International Growth

+358400258257

janne.suomi@jobilla.com

joonas-koskela

joonas koskela

Sales Director Finland

+358401576967

joonas.koskela@jobilla.com

mikko-lindqvist

Mikko Lindqvist

Recruitment Specialist

+358407098214

mikko.lindqvist@jobilla.com

niko-fernstrom

niko fernstrom

Senior Account Manager

+358451817141

niko.fernstrom@jobilla.com

jussa

Jussa Vänttinen

Senior Account Manager

+358505757557

jussa.vanttinen@jobilla.com

vilho-putkonen

Vilho Putkonen

Key Account Manager

+358405141013

vilho.putkonen@jobilla.com

veikko-karvonen

veikko karvonen

Key Account Manager

+358405254489

veikko.karvonen@jobilla.com

Aleksi Laitinen

Aleksi Laitinen

Account Manager

+358443376912

aleksi.laitinen@jobilla.com

Roope Koskinen

Roope Koskinen

Account Manager

+358445943637

roope.koskinen@jobilla.com

anonymous-Mar-08-2022-11-31-46-35-AM

Marko Koistinaho

Account Manager

marko.koistinaho@jobilla.com

anonymous-Mar-08-2022-11-31-57-34-AM

Teemu Julku

Account Manager

teemu.julku@jobilla.com

anonymous-Mar-08-2022-11-32-22-69-AM

Ville Poranen

Account Manager

ville.poranen@jobilla.com

anonymous-Mar-08-2022-11-31-46-35-AM

Aku Vapaa

Account Manager

aku.vapaa@jobilla.com

anonymous-Mar-08-2022-11-31-57-34-AM

Axel Jäntti

Account Manager

axel.jantti@jobilla.com

roosa matilainen

Roosa Matilainen

Inside Sales Specialist

roosa.matilainen@jobilla.com

picture-mask-cta-section
janne_s_circle

Kurkkaa myös some-kanavamme!